All times CET

15 August 2009

15 August 2009 - Qualifying round (Group 1)
Iceland5-0Serbia
Referee: Tanja Schett (AUT) – Stadium: Laugardalsvöllur, Reykjavik (ISL)

17 September 2009

17 September 2009 - Qualifying round (Group 1)Full time »
Iceland12-0Estonia
Referee: Hilda McDermott (IRL) – Stadium: Laugardalsvöllur, Reykjavik (ISL)

19 September 2009

19 September 2009 - Qualifying round (Group 2)
Slovakia9-0FYROM
Referee: Floarea Ionescu (ROU) – Stadium: National Training Centre, Senec (SVK)
19 September 2009 - Qualifying round (Group 4)
Poland4-1Ukraine
Referee: Sabine Bonnin (FRA) – Stadium: Sandecja, Nowy Sacz (POL)
19 September 2009 - Qualifying round (Group 4)
Bosnia and Herzegovina0-2Hungary
Referee: Paloma Quintero Siles (ESP) – Stadium: Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo (BIH)
19 September 2009 - Qualifying round (Group 5)
Malta0-13Spain
Referee: Silvia Tea Spinelli (ITA) – Stadium: Centenary, Ta' Qali (MLT)
19 September 2009 - Qualifying round (Group 6)
Switzerland2-0Republic of Ireland
Referee: Christine Baitinger (GER) – Stadium: Niedermatten, Wohlen (SUI)
19 September 2009 - Qualifying round (Group 7)
Armenia0-4Finland
Referee: Mihaela Gurdon Basimamović (CRO) – Stadium: Hrazdan Central Stadium, Yerevan (ARM)
19 September 2009 - Qualifying round (Group 7)
Slovenia0-8Italy
Referee: Efthalia Mitsi (GRE) – Stadium: Športni park, Domzale (SVN)

20 September 2009

20 September 2009 - Qualifying round (Group 8)Full time »
Wales0-1Belgium
Referee: Ann-Helen Østervold (NOR) – Stadium: Bridge Meadow, Haverfordwest (WAL)

23 September 2009

23 September 2009 - Qualifying round (Group 1)
Croatia0-7France
Referee: Yuliya Medvedeva-Keldyusheva (KAZ) – Stadium: NK Inter Zaprešić, Zapresic (CRO)
23 September 2009 - Qualifying round (Group 3)
Greece0-6Denmark
Referee: Gordana Kuzmanović (SRB) – Stadium: Akratitos, Athens (GRE)
23 September 2009 - Qualifying round (Group 4)
Romania4-0Bosnia and Herzegovina
Referee: Marina Mamaeva (RUS) – Stadium: Football Centre FRF, Buftea (ROU)
23 September 2009 - Qualifying round (Group 6)
Switzerland1-2Russia
Referee: Teodora Albon (ROU) – Stadium: Esp, Baden (SUI)
23 September 2009 - Qualifying round (Group 7)
Italy2-0Portugal
Referee: Claudine Brohet (BEL) – Stadium: Centro d'Italia, Rieti (ITA)
23 September 2009 - Qualifying round (Group 8)
Sweden2-1Belgium
Referee: Esther Staubli (SUI) – Stadium: Gamla Ullevi, Gothenburg (SWE)
23 September 2009 - Qualifying round (Group 8)
Wales2-0Czech Republic
Referee: Hilal Tuba Tosun (TUR) – Stadium: Stebonheath Park, Llanelli (WAL)

24 September 2009

24 September 2009 - Qualifying round (Group 4)
Hungary4-2Poland
Referee: Anja Kunick (GER) – Stadium: Városi, Sopron (HUN)
24 September 2009 - Qualifying round (Group 6)
Republic of Ireland2-1Kazakhstan
Referee: Aneliya Sinabova (BUL) – Stadium: Turner's Cross, Cork (IRL)

26 September 2009

26 September 2009 - Qualifying round (Group 1)Full time »
Serbia1-1Croatia
Referee: Lena Arwedahl (SWE) – Stadium: Delijski Vis, Nis (SRB)

21 October 2009

21 October 2009 - Qualifying round (Group 3)Full time »
Bulgaria0-1Greece
Referee: Caroline De Boeck (BEL) – Stadium: Lovech Stadion, Lovech (BUL)

24 October 2009

24 October 2009 - Qualifying round (Group 1)
Croatia0-1Northern Ireland
Referee: Jana Adámková (CZE) – Stadium: NK Inter Zaprešić, Zapresic (CRO)
24 October 2009 - Qualifying round (Group 1)
France2-0Iceland
Referee: Christine Baitinger (GER) – Stadium: Stade de Gerland, Lyon (FRA)
24 October 2009 - Qualifying round (Group 2)
Norway3-0Netherlands
Referee: Cristina Dorcioman (ROU) – Stadium: Nadderud, Bekkestua (NOR)
24 October 2009 - Qualifying round (Group 3)
Denmark15-0Georgia
Referee: Katalin Kulcsár (HUN) – Stadium: Vejle Stadion, Vejle (DEN)
24 October 2009 - Qualifying round (Group 3)
Greece0-1Scotland
Referee: Tanja Schett (AUT) – Stadium: Akratitos, Athens (GRE)
24 October 2009 - Qualifying round (Group 4)
Poland2-0Romania
Referee: Petra Chudá (SVK) – Stadium: Groclin Dyskobolia, Grodzisk Wielkopolski (POL)
24 October 2009 - Qualifying round (Group 5)
Spain2-0Austria
Referee: Natalia Avdonchenko (RUS) – Stadium: El Arcangel, Cordoba (ESP)
24 October 2009 - Qualifying round (Group 6)
Israel1-0Kazakhstan
Referee: Laurence Zeien (LUX) – Stadium: Nes-Ziona, Nes-Ziona (ISR)
24 October 2009 - Qualifying round (Group 7)
Armenia0-8Italy
Referee: Rhona Daly (IRL) – Stadium: Yerevan Republican Stadium after Vazgen Sargsyan, Yerevan (ARM)
24 October 2009 - Qualifying round (Group 7)
Slovenia0-3Finland
Referee: Esther Azzopardi (MLT) – Stadium: Matija Gubec, Krsko (SVN)
24 October 2009 - Qualifying round (Group 8)
Azerbaijan0-3Sweden
Referee: Carina Vitulano (ITA) – Stadium: Ismet Qaibov, Baku (AZE)

25 October 2009

25 October 2009 - Qualifying round (Group 2)
FYROM1-6Belarus
Referee: Karolina Radzik-Johan (POL) – Stadium: Gradski, Kumanovo (MKD)
25 October 2009 - Qualifying round (Group 4)
Ukraine7-0Bosnia and Herzegovina
Referee: Betina Norman (DEN) – Stadium: State Olympic educational sport Centre "Chernigiv", Chernigov (UKR)
25 October 2009 - Qualifying round (Group 5)
England8-0Malta
Referee: Florence Guillemin (FRA) – Stadium: Bloomfield Road, Blackpool (ENG)
25 October 2009 - Qualifying round (Group 6)
Russia3-0Republic of Ireland
Referee: Jenny Palmqvist (SWE) – Stadium: Krasnoarmeysk, Krasnoarmeysk (RUS)
25 October 2009 - Qualifying round (Group 8)
Czech Republic2-1Wales
Referee: Gyöngyi Gaál (HUN) – Stadium: Bohemians 1905, Prague (CZE)

28 October 2009

28 October 2009 - Qualifying round (Group 1)
France12-0Estonia
Referee: Christina Westrum Pedersen (NOR) – Stadium: Municipal Jules-Deschaseaux, Le Havre (FRA)
28 October 2009 - Qualifying round (Group 1)
Northern Ireland0-1Iceland
Referee: Sandra Bastos (POR) – Stadium: The Oval, Belfast (NIR)
28 October 2009 - Qualifying round (Group 2)
Norway1-0Slovakia
Referee: Amy Rayner (ENG) – Stadium: Odd, Skien (NOR)
28 October 2009 - Qualifying round (Group 3)
Bulgaria0-0Denmark
Referee: Olga Tanschi (MDA) – Stadium: Lovech Stadion, Lovech (BUL)
28 October 2009 - Qualifying round (Group 4)
Hungary1-1Romania
Referee: Morag Pirie (SCO) – Stadium: Városi, Sopron (HUN)
28 October 2009 - Qualifying round (Group 6)
Israel1-2Switzerland
Referee: Kateryna Monzul (UKR) – Stadium: Nes-Ziona, Nes-Ziona (ISR)
28 October 2009 - Qualifying round (Group 7)
Armenia1-5Slovenia
Referee: Natalia Aleksakhina (UKR) – Stadium: Yerevan Republican Stadium after Vazgen Sargsyan, Yerevan (ARM)
28 October 2009 - Qualifying round (Group 7)
Portugal0-1Finland
Referee: Alexandra Ihringova (ENG) – Stadium: João Cardoso Stadium, Tondela (POR)
28 October 2009 - Qualifying round (Group 8)
Azerbaijan2-1Wales
Referee: Marija Damjanović (CRO) – Stadium: Ismet Qaibov, Baku (AZE)
28 October 2009 - Qualifying round (Group 8)
Belgium1-4Sweden
Referee: Efthalia Mitsi (GRE) – Stadium: Leuven, Leuven (BEL)

29 October 2009

29 October 2009 - Qualifying round (Group 2)
Netherlands13-1FYROM
Referee: Dagmar Damkova (CZE) – Stadium: FC Zwolle, Zwolle (NED)
29 October 2009 - Qualifying round (Group 3)
Scotland3-1Georgia
Referee: Dilan Gökçek (TUR) – Stadium: Tynecastle, Edinburgh (SCO)
29 October 2009 - Qualifying round (Group 4)
Bosnia and Herzegovina0-4Poland
Referee: Knarik Grigoryan (ARM) – Stadium: Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo (BIH)
29 October 2009 - Qualifying round (Group 5)
Austria0-1Spain
Referee: Bibiana Steinhaus (GER) – Stadium: Ertl Glas (SKU), Amstetten (AUT)
29 October 2009 - Qualifying round (Group 6)
Kazakhstan1-2Republic of Ireland
Referee: Kirsi Heikkinen (FIN) – Stadium: Zhetysu, Taldykorgan (KAZ)

14 November 2009

14 November 2009 - Qualifying round (Group 4)
Hungary1-1Ukraine
Referee: Christina Westrum Pedersen (NOR) – Stadium: Városi, Sopron (HUN)

17 November 2009

17 November 2009 - Qualifying round (Group 6)
Israel1-6Russia
Referee: Mihaela Gurdon Basimamović (CRO) – Stadium: Itztadion Ramat Gan, Ramat Gan (ISR)

18 November 2009

18 November 2009 - Qualifying round (Group 5)Full time »
Malta0-2Austria
Referee: Paula Thörn (SWE) – Stadium: Centenary, Ta' Qali (MLT)

21 November 2009

21 November 2009 - Qualifying round (Group 1)
Serbia0-2France
Referee: Teodora Albon (ROU) – Stadium: Gradski Stadion, Indjija (SRB)
21 November 2009 - Qualifying round (Group 2)
Netherlands1-1Belarus
Referee: Silvia Tea Spinelli (ITA) – Stadium: Ado den Haag, Den Haag (NED)
21 November 2009 - Qualifying round (Group 3)
Bulgaria5-0Georgia
Referee: Elia Martinez (ESP) – Stadium: Lovech Stadion, Lovech (BUL)
21 November 2009 - Qualifying round (Group 5)
Turkey0-5Spain
Referee: Aneliya Sinabova (BUL) – Stadium: 19 Mayıs, Manisa (TUR)
21 November 2009 - Qualifying round (Group 7)
Slovenia0-4Portugal
Referee: Florence Guillemin (FRA) – Stadium: Športni Park, Nova Gorica (SVN)
21 November 2009 - Qualifying round (Group 7)
Finland7-0Armenia
Referee: Anja Kunick (GER) – Stadium: Finnair Stadium, Helsinki (FIN)

22 November 2009

22 November 2009 - Qualifying round (Group 8)
Azerbaijan0-0Belgium
Referee: Gordana Kuzmanović (SRB) – Stadium: Ismet Qaibov, Baku (AZE)

25 November 2009

25 November 2009 - Qualifying round (Group 7)
Italy7-0Armenia
Referee: Zuzana Kováčová (SVK) – Stadium: Comunale, Francavilla al Mare (ITA)

26 November 2009

26 November 2009 - Qualifying round (Group 3)
Greece5-0Georgia
Referee: Hilda McDermott (IRL) – Stadium: Kesariani, Athens (GRE)
26 November 2009 - Qualifying round (Group 5)
Turkey0-3England
Referee: Sandra Bastos (POR) – Stadium: Yeni Buca, Izmir (TUR)
26 November 2009 - Qualifying round (Group 8)
Czech Republic1-2Belgium
Referee: Yuliya Medvedeva-Keldyusheva (KAZ) – Stadium: Spartak Pisek, Pisek (CZE)

21 March 2010

21 March 2010 - Qualifying round (Group 6)
Israel0-3Republic of Ireland
Referee: Ann-Helen Østervold (NOR) – Stadium: Nes-Ziona, Nes-Ziona (ISR)

25 March 2010

25 March 2010 - Qualifying round (Group 5)Full time »
England3-0Austria
Referee: Caroline De Boeck (BEL) – Stadium: Loftus Road, London (ENG)

27 March 2010

27 March 2010 - Qualifying round (Group 1)
Serbia0-2Iceland
Referee: Claudine Brohet (BEL) – Stadium: Mirko Vucurevic, Banatski Dvor (SRB)
27 March 2010 - Qualifying round (Group 1)
Croatia0-3Estonia
Referee: Venera Muradova (AZE) – Stadium: Town stadium, Vrbovec (CRO)
27 March 2010 - Qualifying round (Group 1)
France6-0Northern Ireland
Referee: Silvia Tea Spinelli (ITA) – Stadium: Stade de la Libération, Boulogne-sur-Mer (FRA)
27 March 2010 - Qualifying round (Group 2)
Norway14-0FYROM
Referee: Kadriye Gökcek (TUR) – Stadium: AKA Arena, Honefoss (NOR)
27 March 2010 - Qualifying round (Group 2)
Netherlands2-0Slovakia
Referee: Aneliya Sinabova (BUL) – Stadium: Polman-Stadion, Almelo (NED)
27 March 2010 - Qualifying round (Group 3)
Georgia1-3Scotland
Referee: Monica Larsen (NOR) – Stadium: Mikheil Meskhi, Tbilisi (GEO)
27 March 2010 - Qualifying round (Group 3)
Denmark9-0Bulgaria
Referee: Sjoukje de Jong (NED) – Stadium: Vejle Stadion, Vejle (DEN)
27 March 2010 - Qualifying round (Group 4)
Bosnia and Herzegovina0-5Romania
Referee: Ginta Pēce (LVA) – Stadium: Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo (BIH)
27 March 2010 - Qualifying round (Group 5)
Malta0-2Turkey
Referee: Irina Tereshchenko (RUS) – Stadium: Centenary, Ta' Qali (MLT)
27 March 2010 - Qualifying round (Group 6)
Switzerland6-0Israel
Referee: Gordana Kuzmanović (SRB) – Stadium: Niedermatten, Wohlen (SUI)
27 March 2010 - Qualifying round (Group 7)
Slovenia1-0Armenia
Referee: Monika Mularczyk (POL) – Stadium: Ob Jezeru, Velenje (SVN)
27 March 2010 - Qualifying round (Group 7)
Portugal1-3Italy
Referee: Floarea Ionescu (ROU) – Stadium: Complexo Desportivo da Tocha, Tocha (POR)
27 March 2010 - Qualifying round (Group 8)
Azerbaijan0-5Czech Republic
Referee: Florence Guillemin (FRA) – Stadium: Tofig Bahramov Republican stadium, Baku (AZE)

28 March 2010

28 March 2010 - Qualifying round (Group 6)
Kazakhstan0-6Russia
Referee: Sabine Bonnin (FRA) – Stadium: Zhetysu, Taldykorgan (KAZ)
28 March 2010 - Qualifying round (Group 8)
Belgium2-3Wales
Referee: Elia Martinez (ESP) – Stadium: Edmond Machtens, Brussels (BEL)

30 March 2010

30 March 2010 - Qualifying round (Group 2)
Belarus0-5Norway
Referee: Anja Kunick (GER) – Stadium: Neman, Grodno (BLR)

31 March 2010

31 March 2010 - Qualifying round (Group 1)
Serbia4-0Estonia
Referee: Marianne Svendsen (DEN) – Stadium: Mirko Vucurevic, Banatski Dvor (SRB)
31 March 2010 - Qualifying round (Group 1)
Croatia0-3Iceland
Referee: Marina Mamaeva (RUS) – Stadium: Town stadium, Vrbovec (CRO)
31 March 2010 - Qualifying round (Group 1)
Northern Ireland0-4France
Referee: Paloma Quintero Siles (ESP) – Stadium: Windsor Park, Belfast (NIR)
31 March 2010 - Qualifying round (Group 4)
Romania1-4Poland
Referee: Esther Staubli (SUI) – Stadium: Football Centre FRF, Mogosoaia (ROU)
31 March 2010 - Qualifying round (Group 4)
Hungary2-0Bosnia and Herzegovina
Referee: Hilal Tuba Tosun (TUR) – Stadium: Városi, Sopron (HUN)
31 March 2010 - Qualifying round (Group 6)
Republic of Ireland1-2Switzerland
Referee: Jana Adámková (CZE) – Stadium: Richmond Park, Dublin (IRL)
31 March 2010 - Qualifying round (Group 7)
Italy1-1Finland
Referee: Tanja Schett (AUT) – Stadium: Cino e Lillo Del Duca, Ascoli (ITA)
31 March 2010 - Qualifying round (Group 7)
Portugal7-0Armenia
Referee: Paula Thörn (SWE) – Stadium: Complexo Desportivo da Tocha, Tocha (POR)
31 March 2010 - Qualifying round (Group 8)
Wales0-4Sweden
Referee: Natalia Avdonchenko (RUS) – Stadium: The Airfield, Broughton (WAL)

1 April 2010

1 April 2010 - Qualifying round (Group 2)
Slovakia0-1Netherlands
Referee: Yuliya Medvedeva-Keldyusheva (KAZ) – Stadium: National Training Centre, Senec (SVK)
1 April 2010 - Qualifying round (Group 3)
Georgia0-7Denmark
Referee: Tanja Subotič (SVN) – Stadium: Mikheil Meskhi, Tbilisi (GEO)
1 April 2010 - Qualifying round (Group 3)
Scotland8-1Bulgaria
Referee: Marija Damjanović (CRO) – Stadium: Falkirk Stadium, Falkirk (SCO)
1 April 2010 - Qualifying round (Group 5)
England1-0Spain
Referee: Christina Westrum Pedersen (NOR) – Stadium: The Den, London (ENG)
1 April 2010 - Qualifying round (Group 8)
Belgium0-3Czech Republic
Referee: Natalia Aleksakhina (UKR) – Stadium: Edmond Machtens, Brussels (BEL)

7 April 2010

7 April 2010 - Qualifying round (Group 5)
Spain5-1Turkey
Referee: Zuzana Kováčová (SVK) – Stadium: Pedro Escartín, Guadalajara (ESP)

11 April 2010

11 April 2010 - Qualifying round (Group 5)
Turkey5-1Malta
Referee: Irina Turovskaya (BLR) – Stadium: Hüseyin Avni Aker Stadyumu, Trabzon (TUR)

15 April 2010

15 April 2010 - Qualifying round (Group 3)Full time »
Georgia0-3Greece
Referee: Leen Martens (BEL) – Stadium: Mikheil Meskhi, Tbilisi (GEO)

21 April 2010

Fixtures not yet available

22 April 2010

22 April 2010 - Qualifying round (Group 2)
FYROM0-7Netherlands
Referee: Donka Jeleva-Terzieva (BUL) – Stadium: Bashkimi Stadium, Kumanovo (MKD)

28 April 2010

28 April 2010 - Qualifying round (Group 2)Full time »
Belarus6-0FYROM
Referee: Laurence Zeien (LUX) – Stadium: Gorodskoi, Molodechno (BLR)

9 May 2010

9 May 2010 - Qualifying round (Group 1)
Croatia1-2Serbia
Referee: Morag Pirie (SCO) – Stadium: Town stadium, Vrbovec (CRO)

20 May 2010

20 May 2010 - Qualifying round (Group 4)
Ukraine4-2Hungary
Referee: Sandra Bastos (POR) – Stadium: State Olympic educational sport Centre "Chernigiv", Chernigov (UKR)
20 May 2010 - Qualifying round (Group 5)
Malta0-6England
Referee: Marte Sørø (NOR) – Stadium: Centenary, Ta' Qali (MLT)

5 June 2010

5 June 2010 - (Group 1)
Estonia2-1Northern Ireland
Referee: Olga Tanschi (MDA) – Stadium: Kadriorg, Tallinn (EST)

9 June 2010

9 June 2010 - Qualifying round (Group 5)
Austria6-0Malta
Referee: Yuliya Medvedeva-Keldyusheva (KAZ) – Stadium: Donaustadion, Ottensheim (AUT)

19 June 2010

19 June 2010 - Qualifying round (Group 1)
Estonia1-0Serbia
Referee: Dilan Gökçek (TUR) – Stadium: Rakvere, Rakvere (EST)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 1)
Iceland2-0Northern Ireland
Referee: Efthalia Mitsi (GRE) – Stadium: Laugardalsvöllur, Reykjavik (ISL)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 2)
Slovakia0-2Belarus
Referee: Betina Norman (DEN) – Stadium: FC ViOn, Zlate Moravce (SVK)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 2)
Netherlands2-2Norway
Referee: Gyöngyi Gaál (HUN) – Stadium: FC Zwolle, Zwolle (NED)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 3)
Denmark7-0Greece
Referee: Teodora Albon (ROU) – Stadium: Vejle Stadion, Vejle (DEN)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 3)
Bulgaria0-5Scotland
Referee: Christina Westrum Pedersen (NOR) – Stadium: Georgi Asparuhov Stadion, Sofia (BUL)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 4)
Bosnia and Herzegovina0-5Ukraine
Referee: Zuzana Kováčová (SVK) – Stadium: Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo (BIH)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 4)
Poland0-0Hungary
Referee: Kirsi Heikkinen (FIN) – Stadium: Kielce Stadium, Kielce (POL)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 5)
Spain2-2England
Referee: Jenny Palmqvist (SWE) – Stadium: El Montecillo, Aranda de Duero (ESP)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 6)
Kazakhstan0-1Israel
Referee: Monika Mularczyk (POL) – Stadium: Astana Arena, Astana (KAZ)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 6)
Russia0-3Switzerland
Referee: Dagmar Damkova (CZE) – Stadium: Krasnoarmeysk, Krasnoarmeysk (RUS)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 7)
Finland4-1Portugal
Referee: Kateryna Monzul (UKR) – Stadium: ISS, Vantaa (FIN)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 7)
Italy6-0Slovenia
Referee: Natalia Avdonchenko (RUS) – Stadium: Sandro Pertini, Montereale Valcellina (ITA)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 8)
Belgium11-0Azerbaijan
Referee: Una Hong (KOR) – Stadium: AFC Tubize, Tubize (BEL)
19 June 2010 - Qualifying round (Group 8)
Sweden0-0Czech Republic
Referee: Tanja Schett (AUT) – Stadium: Gamla Ullevi, Gothenburg (SWE)

20 June 2010

20 June 2010 - Qualifying round (Group 1)
France3-0Croatia
Referee: Cristina Dorcioman (ROU) – Stadium: Léo Lagrange, Besancon (FRA)

22 June 2010

22 June 2010 - Qualifying round (Group 1)Full time »
Iceland3-0Croatia
Referee: Esther Staubli (SUI) – Stadium: Laugardalsvöllur, Reykjavik (ISL)

23 June 2010

23 June 2010 - Qualifying round (Group 1)
Estonia0-6France
Referee: Sjoukje de Jong (NED) – Stadium: Kadriorg, Tallinn (EST)
23 June 2010 - Qualifying round (Group 1)
Northern Ireland0-0Serbia
Referee: Carina Vitulano (ITA) – Stadium: The Showgrounds, Coleraine (NIR)
23 June 2010 - Qualifying round (Group 2)
FYROM1-6Slovakia
Referee: Elia Martinez (ESP) – Stadium: Goce Delcev, Prilep (MKD)
23 June 2010 - Qualifying round (Group 2)
Norway3-0Belarus
Referee: Claudine Brohet (BEL) – Stadium: Odd, Skien (NOR)
23 June 2010 - Qualifying round (Group 4)
Romania0-0Ukraine
Referee: Silvia Tea Spinelli (ITA) – Stadium: Football Centre FRF, Mogosoaia (ROU)
23 June 2010 - Qualifying round (Group 5)
Austria4-0Turkey
Referee: Gordana Kuzmanović (SRB) – Stadium: ADA Stadion Anger, Anger (AUT)
23 June 2010 - Qualifying round (Group 6)
Kazakhstan2-4Switzerland
Referee: Donka Jeleva-Terzieva (BUL) – Stadium: Shakhter, Karagandy (KAZ)
23 June 2010 - Qualifying round (Group 7)
Portugal1-0Slovenia
Referee: Mihaela Gurdon Basimamović (CRO) – Stadium: Municipal, Cartaxo (POR)
23 June 2010 - Qualifying round (Group 7)
Finland1-3Italy
Referee: Bibiana Steinhaus (GER) – Stadium: ISS, Vantaa (FIN)
23 June 2010 - Qualifying round (Group 8)
Sweden17-0Azerbaijan
Referee: Sandra Bastos (POR) – Stadium: Gamla Ullevi, Gothenburg (SWE)

24 June 2010

24 June 2010 - Qualifying round (Group 3)
Scotland0-1Denmark
Referee: Kirsi Heikkinen (FIN) – Stadium: Rugby Park, Kilmarnock (SCO)
24 June 2010 - Qualifying round (Group 4)
Poland1-0Bosnia and Herzegovina
Referee: Florence Guillemin (FRA) – Stadium: OSiR, Racibórz (POL)
24 June 2010 - Qualifying round (Group 5)
Spain9-0Malta
Referee: Knarik Grigoryan (ARM) – Stadium: La Albuera, Segovia (ESP)
24 June 2010 - Qualifying round (Group 6)
Russia4-0Israel
Referee: Alexandra Ihringova (ENG) – Stadium: Krasnoarmeysk, Krasnoarmeysk (RUS)

24 July 2010

24 July 2010 - Qualifying round (Group 1)
Northern Ireland3-0Estonia
Referee: Lilach Asulin (ISR) – Stadium: The Showgrounds, Coleraine (NIR)

29 July 2010

29 July 2010 - Qualifying round (Group 5)
England3-0Turkey
Referee: Floarea Ionescu (ROU) – Stadium: Bescot, Walsall (ENG)

21 August 2010

21 August 2010 - Qualifying round (Group 1)
Serbia0-0Northern Ireland
Referee: Petra Chudá (SVK) – Stadium: Vašarište, Pozarevac (SRB)
21 August 2010 - Qualifying round (Group 1)
Iceland0-1France
Referee: Bibiana Steinhaus (GER) – Stadium: Laugardalsvöllur, Reykjavik (ISL)
21 August 2010 - Qualifying round (Group 2)
Slovakia0-4Norway
Referee: Esther Staubli (SUI) – Stadium: National Training Centre, Senec (SVK)
21 August 2010 - Qualifying round (Group 2)
Belarus0-4Netherlands
Referee: Efthalia Mitsi (GRE) – Stadium: Gorodskoi, Molodechno (BLR)
21 August 2010 - Qualifying round (Group 3)
Georgia1-1Bulgaria
Referee: Anja Kunick (GER) – Stadium: Mikheil Meskhi, Tbilisi (GEO)
21 August 2010 - Qualifying round (Group 3)
Scotland4-1Greece
Referee: Gyöngyi Gaál (HUN) – Stadium: Strathclyde Homes, Dumbarton (SCO)
21 August 2010 - Qualifying round (Group 4)
Ukraine3-1Romania
Referee: Tanja Schett (AUT) – Stadium: State Olympic educational sport Centre "Chernigiv", Chernigov (UKR)
21 August 2010 - Qualifying round (Group 5)
Austria0-4England
Referee: Kirsi Heikkinen (FIN) – Stadium: Sepp Doll, Krems (AUT)
21 August 2010 - Qualifying round (Group 6)
Republic of Ireland1-1Russia
Referee: Cristina Dorcioman (ROU) – Stadium: Ferrycarrig Park, Wexford (IRL)
21 August 2010 - Qualifying round (Group 6)
Switzerland8-0Kazakhstan
Referee: Christina Westrum Pedersen (NOR) – Stadium: St Léonard, Fribourg (SUI)
21 August 2010 - Qualifying round (Group 8)
Czech Republic0-1Sweden
Referee: Alexandra Ihringova (ENG) – Stadium: Bohemians 1905, Prague (CZE)
21 August 2010 - Qualifying round (Group 8)
Wales15-0Azerbaijan
Referee: Paloma Quintero Siles (ESP) – Stadium: Latham Park, Newtown (WAL)

22 August 2010

22 August 2010 - Qualifying round (Group 1)
Estonia1-1Croatia
Referee: Karolina Radzik-Johan (POL) – Stadium: Lilleküla Stadium, Tallinn (EST)

25 August 2010

25 August 2010 - Qualifying round (Group 1)
Estonia0-5Iceland
Referee: Floarea Ionescu (ROU) – Stadium: Rakvere, Rakvere (EST)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 1)
France7-0Serbia
Referee: Natalia Avdonchenko (RUS) – Stadium: stade de l'Aube, Troyes (FRA)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 1)
Northern Ireland3-1Croatia
Referee: Ausra Kance (LTU) – Stadium: The Oval, Belfast (NIR)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 2)
Belarus2-0Slovakia
Referee: Esther Azzopardi (MLT) – Stadium: Gorodskoi, Molodechno (BLR)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 2)
FYROM0-7Norway
Referee: Caroline De Boeck (BEL) – Stadium: Goce Delcev, Prilep (MKD)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 3)
Greece1-2Bulgaria
Referee: Mihaela Gurdon Basimamović (CRO) – Stadium: Municipal Stadium Arta, Arta (GRE)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 3)
Denmark0-0Scotland
Referee: Dagmar Damkova (CZE) – Stadium: Vejle Stadion, Vejle (DEN)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 4)
Romania2-3Hungary
Referee: Sofia Karagiorgi (CYP) – Stadium: Football Centre Mogosoaia Pitch 2, Bucharest (ROU)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 4)
Ukraine3-1Poland
Referee: Bibiana Steinhaus (GER) – Stadium: State Olympic educational sport Centre "Chernigiv", Chernigov (UKR)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 5)
Turkey2-2Austria
Referee: Katalin Kulcsár (HUN) – Stadium: Samsun 19 Mayis, Samsun (TUR)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 6)
Russia8-0Kazakhstan
Referee: Claudine Brohet (BEL) – Stadium: Krasnoarmeysk, Krasnoarmeysk (RUS)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 6)
Republic of Ireland3-0Israel
Referee: Elia Martinez (ESP) – Stadium: Carlisle Grounds, Dublin (IRL)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 7)
Armenia0-3Portugal
Referee: Ann-Helen Østervold (NOR) – Stadium: MIKA Sport Complex, Yerevan (ARM)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 7)
Finland4-1Slovenia
Referee: Rhona Daly (IRL) – Stadium: Wiklöf Holding Arena, Maarianhamina (FIN)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 8)
Czech Republic8-0Azerbaijan
Referee: Aneliya Sinabova (BUL) – Stadium: Horni Pocernice, Horni Pocernice (CZE)
25 August 2010 - Qualifying round (Group 8)
Sweden5-1Wales
Referee: Silvia Tea Spinelli (ITA) – Stadium: Värendsvallen, Vaxjo (SWE)
Last updated: 24/10/2012 13:33 CET

Calendar

Qualifying

Road to the final

European qualifying for the 2015 FIFA Women's World Cup comprises two group stages and a play-off round.

Preliminary round
The eight lower-ranked nations are drawn into two four-team mini-tournaments played from 4 to 9 April 2013. Each mini-tournament is staged by one of the countries and each team plays one another once with the group winners and runners-up progressing.

Group stage
Those four teams join the remaining 38 entrants in seven groups of six nations drawn on 16 April 2013 and played from 20/21 September 2013 to 17 September 2014 on a home-and-away basis. The seven group winners qualify for the finals. The four runners-up with the best record against the sides first, third, fourth and fifth in their groups go into the play-offs for the remaining UEFA berth in Canada.

Play-offs
The two contenders with the best coefficient will be drawn against the other two teams in the first round, played over two legs on 25/26 and 29/30 October 2014. The two winners then meet on 22/23 and 26/27 November 2014 to decide the final qualifiers.

Finals
Twenty-four teams, including the eight European qualifiers, will compete in Canada in the summer of 2015.

Further details, including the criteria for separating teams that finish level on points in a group, or after extra time in a match, can be found in the official competition regulations.

 
  • © 1998-2014 UEFA. All rights reserved.
  • The UEFA word, the UEFA logo and all marks related to UEFA competitions, are protected by trade marks and/or copyright of UEFA. No use for commercial purposes may be made of such trade marks. Use of UEFA.com signifies your agreement to the Terms and Conditions and Privacy Policy.