Finalists' warm-up results

The 12 contenders warm up for the tournament with a busy programme of friendlies. UEFA.com has the results in all their official matches since March's main round.

The Czech Republic won the Tychy tournament in Poland
The Czech Republic won the Tychy tournament in Poland ©UEFA.com

Key: h – home, a – away, n – neutral, PO – qualifying play-off, FWC – FIFA Futsal World Cup main round

Azerbaijan
23 April: D1-1, L0-1pens v Moldova (a, Chisinau)
26 August: W5-0 v Turkmenistan (h, Baku)
27 August: W6-2 v Turkmenistan (h, Baku)
31 August: W5-2 v Belarus (h, Baku)
2 September: W2-1 v Belarus (h, Baku)
15 September: W3-1 v Slovakia (PO, h, Baku)
22 September: D1-1 v Slovakia (PO, a, Bratislava)
10 December: W8-2 v Sweden (FWC, n, Osijek)
11 December: W7-2 v Belarus (FWC, n, Osijek)
13 December: D4-4 v Croatia (FWC, a, Osijek)

Croatia
22 September: L1-2 v Italy (h, Novigrad)
23 September: D2-2 v Italy (h, Opatija)
30 November: W4-3 v Japan (h, Zagreb)
1 December: W4-0 v Japan (h, Osijek)
10 December: F4-7 v Belarus (FWC, h, Osijek)
11 December: W5-1 v Sweden (FWC, h, Osijek)
13 December: D4-4 v Azerbaijan (FWC, h, Osijek)

Czech Republic
2 September: W5-2 v Poland (a, Tychy tournament)
3 September: L0-3 v Slovakia (n, Tychy tournament)
4 September: W6-0 v Hungary (n, Tychy tournament, first place)
15 September: W2-1 v Belarus (PO, h, Prague)
22 September: D1-1 v Belarus (PO, a, Minsk)
19 October: L4-6 v Serbia (a, Ruma)
20 October: D3-3 v Serbia (a, Sremska Mitrovica)
6 December: L4-5 v Japan (h, Chomutov)
7 December: L2-3 v Japan (h, Chomutov)
10 December: L1-3 v Kazakhstan (FWC, h, Chomutov)
11 December: W3-2 v France (FWC, h, Chomutov)
13 December: L2-3 v Slovenia (FWC, h, Chomutov)

Hungary
2 September: W3-1 v Slovakia (n, Tychy tournament)
3 September: L2-6 v Poland (a, Tychy tournament)
4 September: L0-6 v Czech Republic (n, Tychy tournament, fourth place)
15 September: D2-2 v Romania (PO, a, Buzau)
22 September: W4-3aet v Romania (PO, h, Debrecen)
10 December: W5-2 v Belgium (FWC, h, Gyor)
11 December: W5-4 v England (FWC, h, Gyor)
13 December: L3-5 v Ukraine (FWC, h, Gyor)

Italy
22 September: W2-1 v Croatia (a, Novigrad)
23 September: D2-2 v Croatia (a, Opatija)
20 October: W2-0 v Iran (h, Prato)
21 October: W3-2 v Iran (h, Prato)
10 December: W6-1 v FYR Macedonia (FWC, h, Bari)
11 December: W3-1 v Moldova (FWC, h, Bari)
13 December: L1-2 v Slovakia (FWC, h, Bari)

Kazakhstan
15 September: W5-0 v Bosnia and Herzegovina (PO, a, Zenica)
22 September: W4-0 v Bosnia and Herzegovina (PO, h, Almaty)
10 December: W3-1 v Czech Republic (FWC, a, Chomutov)
11 December: D2-2 v Slovenia (FWC, n, Chomutov)
13 December: W4-2 v France (FWC, n, Chomutov)

Portugal
22 September: L1-2 v Brazil (a, Fortaleza)
19 October: W4-2 v Netherlands (a, Rotterdam)
20 October: L1-2 v Netherlands (a, Rotterdam)
10 December: W6-2 v Poland (FWC, h,  Povoa de Varzim)
11 December: W6-1 v Norway (FWC, h, Povoa de Varzim)
13 December: W5-0 v Romania (FWC, h, Povoa de Varzim)
27 January: v Slovakia (tbc)
28 January: v Slovakia (tbc)

Russia
10 October: L1-3 v Iran (a, Urmia)
11 October: D2-2 v Iran (a, Urmia)
10 December: W3-0 v Finland (FWC, n, Izmir)
11 December: W2-1 v Serbia (FWC, n, Izmir)
13 December: W7-1 v Turkey (FWC, a, Izmir)

Serbia
4 April: W4-2 v Bulgaria (a, Veliko Tarnovo)
5 April: W3-1 v Bulgaria (a, Veliko Tarnovo)
25 June: L1-4 v Spain (a, Langreo)
26 June: L2-5 v Spain (a, Oviedo)
1 September: W2-1 v Bosnia and Herzegovina (h, Belgrade)
2 September: W4-2 v Bosnia and Herzegovina (h, Belgrade)
22 September: W5-4 v Slovenia (a, Brezice)
23 September: D2-2 v Slovenia (a, Podcetrtek)
19 October: W6-4 v Czech Republic (h, Ruma)
20 October: D3-3 v Czech Republic (h, Sremska Mitrovica)
26 November: W5-1 v Romania (a, Timisoara)
10 December: W6-0 v Turkey (FWC, a, Izmir)
11 December: L1-2 v Russia (FWC, n, Izmir)
13 December: W2-1 v Finland (FWC, n, Izmir)

Slovenia
22 September: L4-5 v Serbia (h, Brezice)
23 September: D2-2 v Serbia (h, Podcetrtek)
19 October: L1-3 v Ukraine (a, Kyiv)
20 October: D1-1 v Ukraine (a, Plascenia)
10 December: D2-2 v France (FWC, n, Chomutov)
11 December: D2-2 v Kazakhstan (FWC, n, Chomutov)
13 December: W3-2 v Czech Republic (FWC, a, Chomutov)

Spain
25 June: W4-1 v Serbia (h, Langreo)
26 June: W5-2 v Serbia (h, Oviedo)
21 September: W5-1 v Latvia (a, Riga)
22 September: W8-1 v Latvia (a, Riga)
19 October: W10-2 v FYR Macedonia (h, Caceres)
20 October: W8-0 v FYR Macedonia (h, Plasencia)
10 December:W7-0 v Latvia (FWC, n, Eindhoven)
11 December: W8-1 v Bosnia and Herzegovina (FWC, n, Eindhoven)
13 December: W7-1 v Netherlands (FWC, a, Eindhoven)
25 January: v Poland (h, Torrejon de Ardoz)

Ukraine
19 October: W3-1 v Slovenia (h, Kyiv)
20 October: D1-1 v Slovenia (h, Plascenia)
10 December: W7-0 v England (FWC, n, Gyor)
11 December: W6-2 v Belgium (FWC, n, Gyor)
13 December: W5-3 v Hungary (FWC, a, Gyor)

Top