UEFA.com works better on other browsers
For the best possible experience, we recommend using Chrome, Firefox or Microsoft Edge.

UEFA eEURO 2021: All the fixtures

Check all the qualifying group stage fixtures for the second edition of the eEuropean Championship.

Italy were too strong for their opponents at the last finals
Italy were too strong for their opponents at the last finals

The UEFA eEURO 2021 qualifying group stage runs from 15 March to 26 April. Every country plays two matches each (1-vs-1) against the other nations in their group; points from both matches will be added to the group table. The ten group winners qualify directly for the final tournament; the ten runners-up take part in a play-off tournament to determine the other six finalists.

Games in bold will be streamed live on UEFA’s YouTube channel.

*All times CET

Qualifying group stage

Group A

15/03: Spain vs Finland (17:00)
15/03: Ukraine vs North Macedonia (17:00)
15/03: Spain vs Estonia (18:00)
15/03: Finland vs North Macedonia (18:00)
15/03: Spain vs Ukraine (19:00)
15/03: Finland vs Estonia (19:00)
15/03: Spain vs North Macedonia (20:00)
15/03: Ukraine vs Estonia (20:00)
15/03: North Macedonia vs Estonia (21:00)
15/03: Ukraine vs Finland (21:00)
12/04: Finland vs Spain (17:00)
12/04: North Macedonia vs Ukraine (17:00)
12/04: Estonia vs Spain (18:00)
12/04: North Macedonia vs Finland (18:00)
12/04: Ukraine vs Spain (19:00)
12/04: Estonia vs Finland (19:00)
12/04: North Macedonia vs Spain (20:00)
12/04: Estonia vs Ukraine (20:00)
12/04: Estonia vs North Macedonia (21:00)
12/04: Finland vs Ukraine (21:00)

Group B

15/03: Germany vs Kazakhstan (17:00)
15/03: Bulgaria vs Poland (17:00)
15/03: Germany vs Latvia (18:00)
15/03: Kazakhstan vs Poland (18:00)
15/03: Germany vs Bulgaria (19:00)
15/03: Kazakhstan vs Latvia (19:00)
15/03: Germany vs Poland (20:00)
15/03: Bulgaria vs Latvia (20:00)
15/03: Poland vs Latvia (21:00)
15/03: Bulgaria vs Kazakhstan (21:00)
12/04: Kazakhstan vs Germany (17:00)
12/04: Poland vs Bulgaria (17:00)
12/04: Latvia vs Germany (18:00)
12/04: Poland vs Kazakhstan (18:00)
12/04: Bulgaria vs Germany (19:00)
12/04: Latvia vs Kazakhstan (19:00)
12/04: Poland vs Germany (20:00)
12/04: Latvia vs Bulgaria (20:00)
12/04: Latvia vs Poland (21:00)
12/04: Kazakhstan vs Bulgaria (21:00)

Groups A to E
Groups A to E

Group C

15/03: Croatia vs Turkey (17:00)
15/03: Sweden vs San Marino (17:00)
15/03: Croatia vs Cyprus (18:00)
15/03: Turkey vs San Marino (18:00)
15/03: Croatia vs Sweden (19:00)
15/03: Turkey vs Cyprus (19:00)
15/03: Croatia vs San Marino (20:00)
15/03: Sweden vs Cyprus (20:00)
15/03: San Marino vs Cyprus (21:00)
15/03: Sweden vs Turkey (21:00)
12/04: Cyprus vs San Marino (17:00)
12/04: Turkey vs Sweden (17:00)
12/04: Cyprus vs Croatia (18:00)
12/04: San Marino vs Turkey (18:00)
12/04: Sweden vs Croatia (19:00)
12/04: Cyprus vs Turkey (19:00)
12/04: San Marino vs Croatia (20:00)
12/04: Cyprus vs Sweden (20:00)
12/04: Turkey vs Croatia (21:00)
12/04: San Marino vs Sweden (21:00)

Group D

15/03: Austria vs Kosovo (17:00)
15/03: Slovenia vs Andorra (17:00)
15/03: Austria vs Andorra (18:00)
15/03: Montenegro vs Kosovo (18:00)
15/03: Austria vs Slovenia (19:00)
15/03: Montenegro vs Andorra (19:00)
15/03: Austria vs Montenegro (20:00)
15/03: Slovenia vs Kosovo (20:00)
15/03: Kosovo vs Andorra (21:00)
15/03: Slovenia vs Montenegro (21:00)
12/04: Montenegro vs Austria (17:00)
12/04: Kosovo vs Slovenia (17:00)
12/04: Andorra vs Austria (18:00)
12/04: Kosovo vs Montenegro (18:00)
12/04: Slovenia vs Austria (19:00)
12/04: Andorra vs Montenegro (19:00)
12/04: Kosovo vs Austria (20:00)
12/04: Andorra vs Slovenia (20:00)
12/04: Andorra vs Kosovo (21:00)
12/04: Montenegro vs Slovenia (21:00)

Group E

15/03: Serbia vs Bosnia and Herzegovina (17:00)
15/03: Russia vs Armenia (17:00)
15/03: Serbia vs Malta (18:00)
15/03: Bosnia and Herzegovina vs Armenia (18:00)
15/03: Serbia vs Russia (19:00)
15/03: Bosnia and Herzegovina vs Malta (19:00)
15/03: Serbia vs Armenia (20:00)
15/03: Russia vs Malta (20:00)
15/03: Armenia vs Malta (21:00)
15/03: Russia vs Bosnia and Herzegovina (21:00)
12/04: Bosnia and Herzegovina vs Serbia (17:00)
12/04: Armenia vs Russia (17:00)
12/04: Malta vs Serbia (18:00)
12/04: Armenia vs Bosnia and Herzegovina (18:00)
12/04: Russia vs Serbia (19:00)
12/04: Malta vs Bosnia and Herzegovina (19:00)
12/04: Armenia vs Serbia (20:00)
12/04: Malta vs Russia (20:00)
12/04: Malta vs Armenia (21:00)
12/04: Bosnia and Herzegovina vs Russia (21:00)

Group F

29/03: Israel vs Lithuania (17:00)
29/03: Belgium vs Faroe Islands (17:00)
29/03: Republic of Ireland vs Switzerland (17:00)
29/03: Israel vs Belgium (18:00)
29/03: Lithuania vs Republic of Ireland (18:00)
29/03: Faroe Islands vs Switzerland (18:00)
29/03: Israel vs Republic of Ireland (19:00)
29/03: Lithuania vs Faroe Islands (19:00)
29/03: Belgium vs Switzerland (19:00)
29/03: Israel vs Faroe Islands (20:00)
29/03: Lithuania vs Switzerland (20:00)
29/03: Belgium vs Republic of Ireland (20:00)
29/03: Israel vs Switzerland (21:00)
29/03: Lithuania vs Belgium (21:00)
29/03: Republic of Ireland vs Faroe Islands (21:00)
26/04: Republic of Ireland vs Israel (17:00)
26/04: Faroe Islands vs Lithuania (17:00)
26/04: Switzerland vs Belgium (17:00)
26/04: Belgium vs Israel (18:00)
26/04: Republic of Ireland vs Lithuania (18:00)
26/04: Switzerland vs Faroe Islands (18:00)
26/04: Lithuania vs Israel (19:00)
26/04: Faroe Islands vs Belgium (19:00)
26/04: Switzerland vs Republic of Ireland (19:00)
26/04: Faroe Islands vs Israel (20:00)
26/04: Switzerland vs Lithuania (20:00)
26/04: Republic of Ireland vs Belgium (20:00)
26/04: Switzerland vs Israel (21:00)
26/04: Belgium vs Lithuania (21:00)
26/04: Faroe Islands vs Republic of Ireland (21:00)

Group G

29/03: Romania vs Luxembourg (17:00)
29/03: Slovakia vs Hungary (17:00)
29/03: Romania vs Slovakia (18:00)
29/03: Luxembourg vs Liechtenstein (18:00)
29/03: Romania vs Liechtenstein (19:00)
29/03: Luxembourg vs Hungary (19:00)
29/03: Romania vs Hungary (20:00)
29/03: Slovakia vs Liechtenstein (20:00)
29/03: Luxembourg vs Slovakia (21:00)
29/03: Liechtenstein vs Hungary (21:00)
26/04: Luxembourg vs Romania (17:00)
26/04: Hungary vs Slovakia (17:00)
26/04: Slovakia vs Romania (18:00)
26/04: Liechtenstein vs Luxembourg (18:00)
26/04: Liechtenstein vs Romania (19:00)
26/04: Hungary vs Luxembourg (19:00)
26/04: Hungary vs Romania (20:00)
26/04: Liechtenstein vs Slovakia (20:00)
26/04: Slovakia vs Luxembourg (21:00)
26/04: Hungary vs Liechtenstein (21:00)

Group H

29/03: Italy vs Portugal (17:00)
29/03: Moldova vs England (17:00)
29/03: Iceland vs Northern Ireland (17:00)
29/03: Italy vs Moldova (18:00)
29/03: Portugal vs Iceland (18:00)
29/03: England vs Northern Ireland (18:00)
29/03: Italy vs Iceland (19:00)
29/03: Portugal vs England (19:00)
29/03: Moldova vs Northern Ireland (19:00)
29/03: Italy vs England (20:00)
29/03: Portugal vs Northern Ireland (20:00)
29/03: Moldova vs Iceland (20:00)
29/03: Italy vs Northern Ireland (21:00)
29/03: Portugal vs Moldova (21:00)
29/03: Iceland vs England (21:00)
26/04: Portugal vs Italy (17:00)
26/04: England vs Moldova (17:00)
26/04: Northern Ireland vs Iceland (17:00)
26/04: Moldova vs Italy (18:00)
26/04: Iceland vs Portugal (18:00)
26/04: Northern Ireland vs England (18:00)
26/04: Iceland vs Italy (19:00)
26/04: England vs Portugal (19:00)
26/04: Northern Ireland vs Moldova (19:00)
26/04: England vs Italy (20:00)
26/04: Northern Ireland vs Portugal (20:00)
26/04: Iceland vs Moldova (20:00)
26/04: Northern Ireland vs Italy (21:00)
26/04: Moldova vs Portugal (21:00)
26/04: England vs Iceland (21:00)

Group I

29/03: France vs Denmark (17:00)
29/03: Albania vs Norway (17:00)
29/03: Azerbaijan vs Wales (17:00)
29/03: France vs Albania (18:00)
29/03: Denmark vs Azerbaijan (18:00)
29/03: Norway vs Wales (18:00)
29/03: France vs Azerbaijan (19:00)
29/03: Denmark vs Norway (19:00)
29/03: Albania vs Wales (19:00)
29/03: France vs Norway (20:00)
29/03: Denmark vs Wales (20:00)
29/03: Albania vs Azerbaijan (20:00)
29/03: France vs Wales (21:00)
29/03: Denmark vs Albania (21:00)
29/03: Azerbaijan vs Norway (21:00)
26/04: Denmark vs France (17:00)
26/04: Norway vs Albania (17:00)
26/04: Wales vs Azerbaijan (17:00)
26/04: Albania vs France (18:00)
26/04: Azerbaijan vs Denmark (18:00)
26/04: Wales vs Norway (18:00)
26/04: Azerbaijan vs France (19:00)
26/04: Norway vs Denmark (19:00)
26/04: Wales vs Albania (19:00)
26/04: Norway vs France (20:00)
26/04: Wales vs Denmark (20:00)
26/04: Azerbaijan vs Albania (20:00)
26/04: Wales vs France (21:00)
26/04: Albania vs Denmark (21:00)
26/04: Norway vs Azerbaijan (21:00)

Group J

29/03: Netherlands vs Greece (17:00)
29/03: Belarus vs Scotland (17:00)
29/03: Czech Republic vs Georgia (17:00)
29/03: Netherlands vs Belarus (18:00)
29/03: Greece vs Czech Republic (18:00)
29/03: Scotland vs Georgia (18:00)
29/03: Netherlands vs Czech Republic (19:00)
29/03: Greece vs Scotland (19:00)
29/03: Belarus vs Georgia (19:00)
29/03: Netherlands vs Scotland (20:00)
29/03: Greece vs Georgia (20:00)
29/03: Belarus vs Czech Republic (20:00)
29/03: Netherlands vs Georgia (21:00)
29/03: Greece vs Belarus (21:00)
29/03: Czech Republic vs Scotland (21:00)
26/04: Greece vs Netherlands (17:00)
26/04: Scotland vs Belarus (17:00)
26/04: Georgia vs Czech Republic (17:00)
26/04: Belarus vs Netherlands (18:00)
26/04: Czech Republic vs Greece (18:00)
26/04: Georgia vs Scotland (18:00)
26/04: Czech Republic vs Netherlands (19:00)
26/04: Scotland vs Greece (19:00)
26/04: Georgia vs Belarus (19:00)
26/04: Scotland vs Netherlands (20:00)
26/04: Georgia vs Greece (20:00)
26/04: Czech Republic vs Belarus (20:00)
26/04: Georgia vs Netherlands (21:00)
26/04: Belarus vs Greece (21:00)
26/04: Scotland vs Czech Republic (21:00)

Further dates

10, 17 May 2021: Play-off tournament
9–10 July 2021: UEFA eEURO 2021 finals