Final
Braga
(POR)
Porto
(POR)
Semi-finals
Benfica
(POR)
Villarreal
(ESP)
Quarter-finals
Dynamo Kyiv
(UKR)
PSV
(NED)
Spartak Moskva
(RUS)
Twente
(NED)
Round of 16
Ajax
(NED)
CSKA Moskva
(RUS)
Leverkusen
(GER)
Liverpool
(ENG)
Man. City
(ENG)
Paris
(FRA)
Rangers
(SCO)
Zenit
(RUS)
Round of 32
Anderlecht
(BEL)
Aris
(GRE)
Basel
(SUI)
BATE
(BLR)
Beşiktaş
(TUR)
Lech
(POL)
LOSC
(FRA)
Metalist
(UKR)
Napoli
(ITA)
PAOK
(GRE)
Rubin
(RUS)
Sevilla
(ESP)
Sparta Praha
(CZE)
Sporting CP
(POR)
Stuttgart
(GER)
Young Boys
(SUI)
Group stage
AEK
(GRE)
Atlético
(ESP)
AZ Alkmaar
(NED)
Club Brugge
(BEL)
CSKA Sofia
(BUL)
Debrecen
(HUN)
Dinamo Zagreb
(CRO)
Dortmund
(GER)
FCSB
(ROU)
Gent
(BEL)
Getafe
(ESP)
Hajduk Split
(CRO)
Juventus
(ITA)
Karpaty
(UKR)
Lausanne
(SUI)
Levski
(BUL)
OB
(DEN)
Palermo
(ITA)
Rapid Wien
(AUT)
Rosenborg
(NOR)
Salzburg
(AUT)
Sampdoria
(ITA)
Sheriff
(MDA)
Utrecht
(NED)
Play-offs
AIK
(SWE)
Aktobe
(KAZ)
Anorthosis
(CYP)
APOEL
(CYP)
Aston Villa
(ENG)
Austria Wien
(AUT)
Brøndby
(DEN)
Celtic
(SCO)
Dinamo Minsk
(BLR)
Dnepr
(BLR)
Dnipro
(UKR)
Dundee United
(SCO)
Elfsborg
(SWE)
Fenerbahçe
(TUR)
Feyenoord
(NED)
Galatasaray
(TUR)
Genk
(BEL)
Grasshoppers
(SUI)
Győr
(HUN)
HJK
(FIN)
Litex
(BUL)
Lokomotiv Moskva
(RUS)
M. Tel-Aviv
(ISR)
Maribor
(SVN)
Marítimo
(POR)
Motherwell
(SCO)
Omonia
(CYP)
Qarabağ
(AZE)
Sibir
(RUS)
Slovan Bratislava
(SVK)
Sturm
(AUT)
Tavriya
(UKR)
Timişoara
(ROU)
TNS
(WAL)
Trabzonspor
(TUR)
Unirea Urziceni
(ROU)
Vaslui
(ROU)
Third qualifying round
Aalesund
(NOR)
Apollon
(CYP)
Bangor
(WAL)
Baník
(CZE)
Beroe
(BUL)
Budućnost Podgorica
(MNE)
Cercle Brugge
(BEL)
Cliftonville
(NIR)
Crvena zvezda
(SRB)
Dinamo Bucureşti
(ROU)
Dinamo Tbilisi
(GEO)
Göteborg
(SWE)
Hibernian
(SCO)
Inter Turku
(FIN)
Jablonec
(CZE)
Jagiellonia
(POL)
Kalmar
(SWE)
Luzern
(SUI)
M. Haifa
(ISR)
Molde
(NOR)
Montpellier
(FRA)
MYPA
(FIN)
Nordsjælland
(DEN)
OFK Beograd
(SRB)
Olympiacos
(GRE)
Plzeň
(CZE)
Rabotnicki
(MKD)
Randers
(DEN)
Ruch
(POL)
Shamrock Rovers
(IRL)
Spartak Subotica
(SRB)
Teteks
(MKD)
Wisła Kraków
(POL)
Zestafoni
(GEO)
Zrinjski
(BIH)
Second qualifying round
Atyrau
(KAZ)
Bakı
(AZE)
Banská Bystrica
(SVK)
Besa
(ALB)
Bnei Yehuda
(ISR)
Borac
(BIH)
Breidablik
(ISL)
Cibalia
(CRO)
Dacia
(MDA)
Differdange
(LUX)
Dundalk
(IRL)
Fehérvár
(HUN)
Gefle
(SWE)
Gorica
(SVN)
Honka
(FIN)
Iskra-Stal
(MDA)
Jelgava
(LVA)
KR Reykjavik
(ISL)
Mika
(ARM)
Mogren
(MNE)
Portadown
(NIR)
Sant Julià
(AND)
Šiauliai
(LTU)
Šibenik
(CRO)
Sillamäe
(EST)
Široki Brijeg
(BIH)
SP Tre Penne
(SMR)
Sporting Fingal
(IRL)
Stabæk
(NOR)
Sūduva
(LTU)
Tauras
(LTU)
Tirana
(ALB)
Torpedo Zhodino
(BLR)
TPS
(FIN)
Vaduz
(LIE)
Valletta
(MLT)
Ventspils
(LVA)
Vikingur
(FRO)
WIT Georgia
(GEO)
Zaria
(MDA)
First qualifying round
Dudelange
(LUX)
EB/Streymur
(FRO)
Faetano
(SMR)
Flora
(EST)
Fylkir
(ISL)
Glentoran
(NIR)
Grevenmacher
(LUX)
Laç
(ALB)
Llanelli
(WAL)
Lusitans
(AND)
Metalurg Skopje
(MKD)
Nitra
(SVK)
NSÍ
(FRO)
Olimpija Ljubljana
(SVN)
Port Talbot
(WAL)
Shakhter
(KAZ)
Skonto
(LVA)
Sliema
(MLT)
Tobol
(KAZ)
Trans
(EST)
UE Santa Coloma
(AND)
Ulisses
(ARM)
Urartu
(ARM)
Xäzär Länkäran
(AZE)
Zalaegerszeg
(HUN)
Zeta
(MNE)
Top