UEFA Nations League calendar: results and fixtures

The League Phase runs until Tuesday: see who is playing who and when.

England celebrate clinching a Finals berth ©AFP/Getty Images

Keep up to speed with all the UEFA Nations League fixtures and results.

Matchday one

Thursday 6 September

League A
Group A1: Germany 0-0 France

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Wales 4-1 Republic of Ireland

League B
Group B1: Czech Republic 1-2 Ukraine
Group B4: Wales 4-1 Republic of Ireland

League C
Group C3: Slovenia 1-2 Bulgaria, Norway 2-0 Cyprus

League D
Group D1: Kazakhstan 0-2 Georgia, Latvia 0-0 Andorra
Group D4: Armenia 2-1 Liechtenstein, Gibraltar 0-2 FYR Macedonia

Friday 7 September

League A
Group A3: Italy 1-1 Poland

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Turkey 1-2 Russia

League B
Group B2: Turkey 1-2 Russia

League C
Group C1: Albania 1-0 Israel
Group C4: Lithuania 0-1 Serbia, Romania 0-0 Montenegro

League D
Group D3: Azerbaijan 0-0 Kosovo, Faroe Islands 3-1 Malta

Saturday 8 September

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: England 1-2 Spain

League A
Group A2: Switzerland 6-0 Iceland
Group A4: England 1-2 Spain

League B
Group B3: Northern Ireland 1-2 Bosnia and Herzegovina

League C
Group C2: Finland 1-0 Hungary, Estonia 0-1 Greece

League D
Group D2: Belarus 5-0 San Marino, Luxembourg 4-0 Moldova

Matchday two

Sunday 9 September

League A
Group A1: France 2-1 Netherlands

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Denmark 2-0 Wales

League B
Group B1: Ukraine 1-0 Slovakia
Group B4: Denmark 2-0 Wales

League C
Group C3: Bulgaria 1-0 Norway, Cyprus 2-1 Slovenia

League D
Group D1: Georgia 1-0 Latvia
Group D4: FYR Macedonia 2-0 Armenia, Liechtenstein 2-0 Gibraltar

Monday 10 September

League A
Group A3: Portugal 1-0 Italy

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Sweden 2-3 Turkey

League B
Group B2: Sweden 2-3 Turkey

League C
Group C1: Scotland 2-0 Albania
Group C4: Serbia 2-2 Romania, Montenegro 2-0 Lithuania

League D
Group D1: Andorra 1-1 Kazakhstan
Group D3: Kosovo 2-0 Faroe Islands, Malta 1-1 Azerbaijan

Tuesday 11 September

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Spain 6-0 Croatia

League A
Group A2: Iceland 0-3 Belgium
Group A4: Spain 6-0 Croatia

League B
Group B3: Bosnia and Herzegovina 1-0 Austria

League C
Group C2: Finland 1-0 Estonia, Hungary 2-1 Greece

League D
Group D2: Moldova 0-0 Belarus, San Marino 0-3 Luxembourg

Matchday three

Thursday 11 October

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Poland 2-3 Portugal

League A
Group A3: Poland 2-3 Portugal

League B
Group B2: Russia 0-0 Sweden

League C
Group C1: Israel 2-1 Scotland
Group C4: Lithuania 1-2 Romania, Montenegro 0-2 Serbia

League D
Group D3: Faroe Islands 0-3 Azerbaijan, Kosovo 3-1 Malta

Friday 12 October

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Belgium 2-1 Switzerland

League A
Group A2: Belgium 2-1 Switzerland
Group A4: Croatia 0-0 England

League B
Group B3: Austria 1-0 Northern Ireland

League C
Group C2: Greece 1-0 Hungary, Estonia 0-1 Finland

League D
Group D2: Belarus 1-0 Luxembourg, Moldova 2-0 San Marino

Saturday 13 October

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Netherlands 3-0 Germany

League A
Group A1: Netherlands 3-0 Germany

League B
Group B1: Slovakia 1-2 Czech Republic
Group B4: Republic of Ireland 0-0 Denmark

League C
Group C3: Norway 1-0 Slovenia, Bulgaria 2-1 Cyprus

League D
Group D1: Georgia 3-0 Andorra, Latvia 1-1 Kazakhstan
Group D4: Armenia 0-1 Gibraltar, FYR Macedonia 4-1 Liechtenstein

Matchday four

Sunday 14 October

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Poland 0-1 Italy

League A
Group A3: Poland 0-1 Italy

League B
Group B2: Russia 2-0 Turkey

League C
Group C1: Israel 2-0 Albania
Group C4: Romania 0-0 Serbia, Lithuania 1-4 Montenegro

League D
Group D3: Azerbaijan 1-1 Malta, Faroe Islands 1-1 Kosovo

Monday 15 October

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Spain 2-3 England

League A
Group A2: Iceland 1-2 Switzerland
Group A4: Spain 2-3 England

League B
Group B3: Bosnia and Herzegovina 2-0 Northern Ireland

League C
Group C2: Estonia 3-3 Hungary, Finland 2-0 Greece

League D
Group D2: Belarus 0-0 Moldova, Luxembourg 3-0 San Marino

Tuesday 16 October

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: France 2-1 Germany

League A
Group A1: France 2-1 Germany

League B
Group B1: Ukraine 1-0 Czech Republic
Group B4: Republic of Ireland 0-1 Wales

League C
Group C3: Norway 1-0 Bulgaria, Slovenia 1-1 Cyprus

League D
Group D1: Kazakhstan 4-0 Andorra, Latvia 0-3 Georgia
Group D4: Armenia 4-0 FYR Macedonia, Gibraltar 2-1 Liechtenstein

Matchday five

Thursday 15 November

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Croatia 3-2 Spain

League A
Group A2: Belgium 2-0 Iceland
Group A4: Croatia 3-2 Spain

League B
Group B3: Austria 0-0 Bosnia and Herzegovina

League C
Group C2: Greece 1-0 Finland, Hungary 2-0 Estonia

League D
Group D1: Kazakhstan 1-1 Latvia, Andorra 1-1 Georgia
Group D2: San Marino 0-1 Moldova, Luxembourg 0-2 Belarus

Friday 16 November

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Netherlands 2-0 France

League A
Group A1: Netherlands 2-0 France

League B
Group B1: Slovakia 4-1 Ukraine
Group B4: Wales 1-2 Denmark

League C
Group C3: Cyprus 1-1 Bulgaria, Slovenia 1-1 Norway

League D
Group D4: Liechtenstein 0-2 FYR Macedonia, Gibraltar 2-6 Armenia

Your browser doesn't support HTML5 video.

Highlights: Italy 0-0 Portugal

Saturday 17 November

League A
Group A3: Italy 0-0 Portugal

League B
Group B2: Turkey 0-1 Sweden

League C
Group C1: Albania 0-4 Scotland
Group C4: Serbia 2-1 Montenegro, Romania 3-0 Lithuania

League D
Group D3: Azerbaijan 2-0 Faroe Islands, Malta 0-5 Kosovo

Matchday six

Sunday 18 November

League A
Group A2: Switzerland 5-2 Belgium
Group A4: England 2-1 Croatia

League B
Group B3: Northern Ireland 1-2 Austria

League C
Group C2: Hungary 2-0 Finland, Greece 0-1 Estonia

League D
Group D2: San Marino 0-2 Belarus, Moldova 1-1 Luxembourg

Monday 19 November

League A
Group A1: Germany v Netherlands (20:45)

League B
Group B1: Czech Republic v Slovakia (20:45)
Group B4: Denmark v Republic of Ireland (20:45)

League C
Group C3: Cyprus v Norway (20:45), Bulgaria v Slovenia (20:45)

League D
Group D1: Andorra v Latvia (18:00), Georgia v Kazakhstan (18:00)
Group D4: Liechtenstein v Armenia (20:45), FYR Macedonia v Gibraltar (20:45)

Tuesday 20 November

League A
Group A3: Portugal v Poland (20:45)

League B
Group B2: Sweden v Russia (20:45)

League C
Group C1: Scotland v Israel (20:45)
Group C4: Serbia v Lithuania (20:45), Montenegro v Romania (20:45)

League D
Group D3: Kosovo v Azerbaijan (18:00), Malta v Faroe Islands (18:00)

After the League Phase

Finals draw (League A group winners): 3 December 2018
Finals: 5–9 June 2019
UEFA EURO 2020 play-off draw: 22 November 2019
UEFA EURO 2020 play-offs: 26–31 March 2020