UEFA.com works better on other browsers
For the best possible experience, we recommend using Chrome, Firefox or Microsoft Edge.

2021/22 Under-19 EURO qualifying round latest

Five groups have been completed, with the remaining 17 elite round slots decided from 10 to 16 November.

Finland progressed from Group 5
Finland progressed from Group 5 NurPhoto via Getty Images

The 2021/22 UEFA European Under-19 Championship qualifying round has started the road to Slovakia.

Five of the 13 groups are now complete with the rest played from 10 to 16 November as the competition resumes, having been abandoned in 2019/20 and cancelled last season due to the COVID-19 pandemic.

Through to elite round so far

Austria, Czech Republic, Denmark, Finland, Georgia, Hungary, Iceland, Italy, Norway, Portugal (bye), Ukraine

• The top two in each group plus the third-placed team with the best record against the leading pair in their section progress to join top seeds Portugal in the elite round, played in spring 2022.

• Hosts Slovakia qualify directly for the final tournament from 18 June to 1 July.

All the matches

Qualifying round groups

Group 1 (10–16 November): England, Sweden (hosts), Switzerland, Andorra

Group 2 (10–16 November): Germany, Greece (hosts), Russia, Faroe Islands

Group 3 (complete)
Through to elite round: Hungary (hosts), Austria
Third place: Belarus
Also in group: Estonia

Group 4 (10–16 November): Netherlands, Israel (hosts), Cyprus, Moldova

Group 5 (complete)
Through to elite round: Ukraine, Finland
Third place: Poland (hosts)
Also in group: Malta

Group 6 (10–16 November): Republic of Ireland, Bulgaria (hosts), Bosnia and Herzegovina, Montenegro

Group 7 (10–16 November): France, Serbia, North Macedonia, Albania (hosts)

Group 8 (10–16 November): Spain, Belgium, Azerbaijan, Luxembourg (hosts)

Group 9 (10–16 November): Turkey (hosts), Romania, Latvia, San Marino

Group 10 (complete)
Through to elite round: Georgia, Norway (hosts)
Third place: Wales
Also in group: Kosovo

Group 11 (10–16 November): Croatia (hosts), Scotland, Armenia, Gibraltar

Group 12 (complete)
Through to elite round: Italy, Iceland
Third place: Lithuania
Also in group: Slovenia (hosts)

Group 13 (complete)
Through to elite round: Denmark, Czech Republic (hosts)
Third place: Northern Ireland
Also in group: Kazakhstan