Kick out COVID-19 by following the World Health Organization and FIFA's five steps to help stop the disease’s spread.

1. Wash hands 2. Cough into bent elbow 3. Don't touch your face 4. Keep physical distance 5. Stay at home if unwell.
More info >
 

Women's EURO warm-up results

The 12 contenders warmed up for the final tournament with a busy programme of friendlies; UEFA.com has full details of results and fixtures since qualifying.

Action from Denmark and Norway's 0-0 Algarve Cup draw
Action from Denmark and Norway's 0-0 Algarve Cup draw ©UEFA.com

Key: h – home, a – away, n – neutral, tbc – to be confirmed
All fixtures subject to change

Group A:
Denmark

9 December: W5-0 v Mexico (Sao Paulo tournament group, Sao Paulo)
13 December: D0-0 v Portugal (Sao Paulo tournament group, Sao Paulo)
16 December: L1-2 v Brazil (Sao Paulo tournament group, Sao Paulo)
19 December: D2-2 v Brazil (Sao Paulo tournament final, Sao Paulo)
12 February: D0-0 v Spain (a, Las Rozas)
6 March: D0-0 v Germany (Algarve Cup group, Albufeira)
8 March: D0-0 v Norway (Algarve Cup group, Parchal)
11 March: L0-2 v Japan (Algarve Cup group, Faro-Loule)
13 March: W3-0 v Mexico (Algarve Cup 7th place, Lagos)
5 April: L0-1 v Netherlands (h, Silkeborg)
8 April: W5-0 v Russia (h, Horsens)
20 June: W2-0 v Iceland (h, Viborg)
28 June: D2-2 v Spain (h, Vejle)

Finland
14 February: W5-0 v Russia (h, Eerikkila)
6 March: D1-1 v Netherlands (Cyprus Cup group, Larnaca)
8 March: L1-2 v Canada (Cyprus Cup group, Nicosia)
11 March: L2-3 v Switzerland (Cyprus Cup group, Larnaca)
13 March: W1-0 v Republic of Ireland (Cyprus Cup 7th place, Paralimni)
4 April: D0-0 v Slovakia (a, Senec)
7 April: L1-3 v Slovakia (a, Senec)
1 June: L0-3 v France (a, Valenciennes)
19 June: D2-2 Switzerland (h, Helsinki)

Italy
6 March: L2-4 v England (Cyprus Cup group, Nicosia)
8 March: L0-2 v New Zealand (Cyprus Cup group, Larnaca)
11 March: L1-2 v Scotland (Cyprus Cup group, Larnaca)
13 March: W1-0 v South Korea (Cyprus Cup 9th place, Dasaki Achna)
7 April: W2-1 v Austria (a, St Veit an der Glan)

Sweden (hosts)
23 October: W3-0 v Switzerland (h, Vaxjo)
6 March: D1-1 v China (Algarve Cup group, Parchal)
8 March: W6-1 v Iceland (Algarve Cup group, Albufeira)
11 March: D1-1 v United States (Algarve Cup group, Lagos)
13 March: D2-2 (L4-5p) v Norway (Algarve Cup 3rd place, Lagos)
6 April: W2-0 v Iceland (h, Vaxjo)
1 June: W2-1 v Norway (h, Linkoping)
19 June: D1-1 Brazil (h, Stockholm)
4 July: W4-1 v England (h, Ljungskile)

Group B:
Germany (holders)
20 October: D1-1 v United States (a, Bridgeview)
23 October: D2-2 v United States (a, East Hartford)
29 November: D1-1 v France (h, Halle)
13 February: D3-3 v France (a, Strasbourg)
6 March: D0-0 v Denmark (Algarve Cup group, Albufeira)
8 March: W2-1 v Japan (Algarve Cup group, Parchal)
11 March: W2-0 v Norway (Algarve Cup group, Lagos)
13 March: L0-2 v United States (Algarve Cup final, Faro-Loule)
5 April: D3-3 v United States (h, Offenbach)
15 June: W3-0 v Scotland (h, Essen)
19 June: W1-0 v Canada (h, Paderborn)
29 June: W4-2 v Japan (h, Munich)

Iceland
6 March: L0-3 v United States (Algarve Cup group, Albufeira)
8 March: L1-6 v Sweden (Algarve Cup group, Albufeira)
11 March: L0-1 v China (Algarve Cup group, Ferreiras)
13 March: W4-1 v Hungary (Algarve Cup 9th place, Parchal)
6 April: L0-2 v Sweden (a, Vaxjo)
1 June: L0-3 v Scotland (h, Reykjavik)
20 June: L0-2 v Denmark (a, Viborg)

Netherlands
24 October: D1-1 v France (h, Eindhoven)
9 February: W3-2 v Belgium (a, Zulte Waregem)
6 March: D1-1 v Finland (Cyprus Cup group, Larnaca)
8 March: D1-1 v Switzerland (Cyprus Cup group, Nicosia)
11 March: L0-1 v Canada (Cyprus Cup group, Nicosia)
13 March: L0-1 v Scotland (Cyprus Cup 5th place, Nicosia)
5 April: W1-0 v Denmark (a, Silkeborg)
9 April: L1-3 v United States (h, The Hague)
29 June: W3-1 v Australia (h, Velsen-Zuid)
3 July: W3-0 v Northern Ireland (h, Velsen-Zuid)

Norway
12 January: W2-0 v South Korea (China tournament, Chongqing)
14 January: W1-0 v China (China tournament, Chongqing)
16 January: D0-0 v Canada (China tournament, Chongqing)
6 March: W2-0 v Japan (Algarve Cup group, Parchal)
8 March: D0-0 v Denmark (Algarve Cup group, Parchal)
11 March: L0-2 v Germany (Algarve Cup group, Lagos)
13 March: D2-2 (W5-4p) v Sweden (Algarve Cup 3rd place, Lagos)
6 April: L1-2 v Switzerland (a, Nyon)
1 June: L1-2 v Sweden (a, Linkoping)
29 June: L0-1 v France (a, Reims)
5 July: L2-3 v Russia (h, Moss)

Group C:
England

20 October: D2-2 v France (a, Paris)
6 March: W4-2 v Italy (Cyprus Cup group, Nicosia)
8 March: D4-4 v Scotland (Cyprus Cup group, Larnaca)
11 March: W2-1 v New Zealand (Cyprus Cup group, Nicosia)
13 March: W1-0 v Canada (Cyprus Cup final, Nicosia)
7 April: W1-0 v Canada (h, Rotherham)
26 June: D1-1 v Japan (h, Burton upon Trent)
4 July: L1-4 v Sweden (a, Ljungskile)

France
20 October: D2-2 v England (h, Paris)
24 October: D1-1 v Netherlands (a, Eindhoven)
29 November: D1-1 v Germany (a, Halle)
13 February: D3-3 v Germany (h, Strasbourg)
6 March: D2-2 v Brazil (h, Nancy)
9 March: D1-1 v Brazil (h, Rouen)
4 April: D1-1 v Canada (h, Nice)
1 June: W3-0 v Finland (h, Valenciennes)
29 June: W1-0 v Norway (h, Reims)
6 July: L0-2 Australia (h, Angers)

Russia
16 January: L1-2 v Spain (a, Murcia)
14 February: L0-5 v Finland (a, Eerikkila)
7 March: W1-0 v Bosnia and Herzegovina (Croatia Cup group, Rovinj)
9 March: W1-0 v Slovakia (Croatia Cup group, Rovinj)
11 March: D0-0 (W4-2p) v Czech Republic (Croatia Cup final, Rovinj)
8 April: L1-5 v Denmark (a, Horsens)
22 June: W1-0 v Ukraine (h, Moscow)
5 July: W3-2 v Norway (a, Moss)

Spain
16 January: W2-1 v Russia (h, Murcia)
12 February: D0-0 v Denmark (h, Las Rozas)
28 June: D2-2 v Denmark (a, Vejle)

Top