UEFA.com works better on other browsers
For the best possible experience, we recommend using Chrome, Firefox or Microsoft Edge.

Europa Conference League: All the fixtures and results

Keep track of all the 2023/24 UEFA Europa Conference League fixtures and results.

The 2023/24 UEFA Europa Conference League group stage ran from 20 September to 14 December. The knockout stage began on 15 February and culminates with the final on 29 May.

The competition gives emerging talent from across the continent a platform to show their promise.

All times CET.

Sign up to MyUEFA!

Knockout stages

Round of 16

First legs

7 March
Ajax vs Aston Villa (18:45 CET)
Molde vs Club Brugge (18:45 CET)
Sturm Graz vs LOSC Lille (18:45 CET)
Olympiacos vs Maccabi Tel-Aviv (18:45 CET)
Servette vs Viktoria Plzeň (21:00 CET)
Union SG vs Fenerbahçe (21:00 CET)
Dinamo Zagreb vs PAOK (21:00 CET)
Maccabi Haifa vs Fiorentina (21:00 CET)

Second legs

14 March
Viktoria Plzeň vs Servette (18:45 CET)
Fenerbahçe vs Union SG (18:45 CET)
PAOK vs Dinamo Zagreb (18:45 CET)
Fiorentina vs Maccabi Haifa (18:45 CET)
Aston Villa vs Ajax (21:00 CET)
Club Brugge vs Molde (21:00 CET)
LOSC Lille vs Sturm Graz (21:00 CET)
Maccabi Tel-Aviv vs Olympiacos (21:00 CET)

Knockout round play-offs

First legs

15 February
Sturm Graz 4-1 Slovan Bratislava
Union SG 2-2 Frankfurt
Olympiacos 1-0 Ferencváros
Molde 3-2 Legia
Servette 0-0 Ludogorets 
Real Betis 0-1 Dinamo Zagreb 
Ajax 2-2 Bodø/Glimt 
Maccabi Haifa 1-0 Gent 

Conference League knockout round play-offs: Watch every first leg goal

Second legs

21 February
Gent 1-1 Maccabi Haifa (agg: 1-2)

22 February
Ludogorets 0-1 Servette (agg: 0-1)
Dinamo Zagreb 1-1 Real Betis (agg: 2-1)
Bodø/Glimt 1-2 Ajax (aet, agg: 3-4)
Slovan Bratislava 0-1 Sturm Graz (agg: 1-5)
Frankfurt 1-2 Union SG (agg: 3-4)
Ferencváros 0-1 Olympiacos (agg: 0-2)
Legia 0-3 Molde (agg: 2-6)

Conference League knockout play-offs: Every 2nd leg goal

When are the remaining 2023/24 Conference League fixtures?

Quarter-finals: 11 and 18 April
Semi-finals: 2 and 9 May
Final: 29 May

Group stage

Matchday 6

14 December 
Legia Warszawa 2-0 AZ Alkmaar
Zrinjski 1-1 Aston Villa
Genk 2-0 Čukarički
Ferencváros 1-1 Fiorentina
PAOK 4-2 HJK Helsinki
Aberdeen 2-0 Frankfurt
Ludogorets 1-0 Nordsjælland
Fenerbahçe 4-0 Spartak Trnava
Slovan Bratislava 1-2 Olimpija Ljubljana
LOSC Lille 3-0 KÍ Klaksvík
Maccabi Tel Aviv 3-1 Gent
Zorya Luhansk 4-0 Breidablik
Viktoria Plzeň 3-0 Astana
Dinamo Zagreb 3-0 Ballkani
Club Brugge 3-1 Bodø/Glimt
Lugano 0-2 Beşiktaş

Matchday 5

30 November 
Breidablik 1-2 Maccabi Tel Aviv
 
Astana 0-2 Dinamo Zagreb
Olimpija Ljubljana 0-2 LOSC Lille
KÍ Klaksvík 1-2 Slovan Bratislava
Gent 4-1 Zorya Luhansk
Ballkani 0-1 Viktoria Plzeň
Bodø/Glimt 5-2 Lugano
Beşiktaş 0-5 Club Brugge
AZ Alkmaar 1-0 Zrinjski
HJK Helsinki 2-2 Aberdeen
Aston Villa 2-1 Legia Warszawa
Fiorentina 2-1 Genk
Čukarički 1-2 Ferencváros
Frankfurt 1-2 PAOK
Nordsjælland 6-1 Fenerbahçe
Spartak Trnava 1-2 Ludogorets

Matchday 4

9 November
Astana 0-0 Ballkani
Legia Warszawa 2-0 Zrinjski
Ferencváros 1-1 Genk
Čukarički 0-1 Fiorentina
PAOK 2-2 Aberdeen
HJK Helsinki 0-1 Frankfurt
Nordsjælland 1-1 Spartak Trnava
Viktoria Plzeň 1-0 Dinamo Zagreb
Beşiktaş 1-2 Bodø/Glimt
Aston Villa 2-1 AZ Alkmaar
Ludogorets 2-0 Fenerbahçe
Slovan Bratislava 1-1 LOSC Lille
Olimpija Ljubljana 2-0 KÍ Klaksvík
Breidablik 2-3 Gent
Zorya Luhansk 1-3 Maccabi Tel Aviv
Club Brugge 2-0 FC Lugano

Matchday 4: Best goals

Matchday 3 results

26 October 
LOSC Lille 2-1 Slovan Bratislava
KÍ Klaksvík 3-0 Olimpija Ljubljana
Gent 5-0 Breidablik
Ballkani 1-2 Astana
Lugano 1-3 Club Brugge
AZ Alkmaar 1-4 Aston Villa
Fenerbahçe 3-1 Ludogorets
Dinamo Zagreb 0-1 Viktoria Plzeň
Bodø/Glimt 3-1 Beşiktaş
Zrinjski 1-2 Legia Warszawa
Genk 0-0 Ferencváros
Fiorentina 6-0 Čukarički
Frankfurt 6-0 HJK Helsinki
Aberdeen 2-3 PAOK
Spartak Trnava 0-2 FC Nordsjælland

25 November
Maccabi Tel Aviv 3-2 Zorya Luhansk

Matchday 2

5 October

Astana 1-2 Viktoria Plzeň 
Olimpija Ljubljana 0-1 Slovan Bratislava
KÍ Klaksvík 0-0 LOSC Lille
Breidablik 0-1 Zorya Luhansk
Gent 2-0 Maccabi Tel Aviv
Ballkani 2-0 Dinamo Zagreb
Bodø/Glimt 0-1 Club Brugge
Beşiktaş 2-3 Lugano
AZ Alkmaar 1-0 Legia Warszawa
Aston Villa 1-0 Zrinjski
Fiorentina 2-2 Ferencváros
Čukarički 0-2 Genk
PAOK 2-1 Frankfurt
Aberdeen 1-1 HJK Helsinki
Nordsjælland 7-1 Ludogorets
Spartak Trnava 1-2 Fenerbahçe

Matchday 2: Best goals

Matchday 1

20 September
LOSC Lille 2-0 Olimpija Ljubljana

21 September
Legia Warszawa 3-2 Aston Villa
Zrinjski 4-3 AZ Alkmaar
Genk 2-2 Fiorentina
Ferencváros 3-1 Čukarički
Frankfurt 2-1 Aberdeen
HJK Helsinki 2-3 PAOK
Ludogorets 4-0 Spartak Trnava
Fenerbahçe 3-1 Nordsjælland
Slovan Bratislava 2-1 KÍ Klaksvík
Maccabi Tel Aviv 3-2 Breidablik
Zorya Luhansk 1-1 Gent
Viktoria Plzeň 1-0 Ballkani
Dinamo Zagreb 5-1 Astana
Club Brugge 1-1 Beşiktaş
Lugano 0-0 Bodø/Glimt

Matchday 1: Best goals

Sign up for a free MyUEFA account to watch live streams and on-demand content, play games and challenge your friends, win money-can’t-buy prizes, and apply for tickets to Europe’s biggest games.