UEFA.com works better on other browsers
For the best possible experience, we recommend using Chrome, Firefox or Microsoft Edge.

2024/25 Nations League: All the league phase fixtures

Check out all the league phase fixtures for the 2024/25 UEFA Nations League.

The trophy on display at the UEFA Nations League draw in Paris
The trophy on display at the UEFA Nations League draw in Paris UEFA via Getty Images

The 2024/25 UEFA Nations League kicks off with the start of the league phase on Thursday 5 September 2024 and will conclude with the final on Sunday 8 June 2025. Check out all the fixtures and keep up to speed with all the results as the competition progresses.

Get the Nations League app

Kick-off times 20:45 CET unless stated.

Matchday 1

Thursday 5 September
A1 
Portugal vs Croatia
A1 Scotland vs Poland
A4 Denmark vs Switzerland
A4 Serbia vs Spain
C1 Azerbaijan vs Sweden (18:00)
C1 Estonia vs Slovakia
C3 Belarus vs Bulgaria
C3 Northern Ireland vs Luxembourg
D1 San Marino vs Liechtenstein

Friday 6 September
A2 Belgium vs Israel
A2 France vs Italy
B3 Kazakhstan vs Norway (16:00)
B3 Slovenia vs Austria
B4 Iceland vs Montenegro
B4 Wales vs Türkiye
C2 Kosovo vs Romania
C2 Lithuania/Gibraltar* vs Cyprus

Saturday 7 September
A3 Germany vs Hungary
A3 Netherlands vs Bosnia and Herzegovina
B1 Georgia vs Czechia (18:00)
B1 Ukraine vs Albania
B2 Republic of Ireland vs England (18:00)
B2 Greece vs Finland
C4 Faroe Islands vs North Macedonia (15:00)
C4 Armenia vs Latvia (18:00)
D2 Moldova vs Malta (18:00)

Matchday 2

Sunday 8 September
A1 Croatia vs Poland
A1 Portugal vs Scotland
A4 Denmark vs Serbia (18:00)
A4 Switzerland vs Spain
C1 Slovakia vs Azerbaijan (18:00)
C1 Sweden vs Estonia
C3 Luxembourg vs Belarus (15:00)
C3 Bulgaria vs Northern Ireland (18:00)
D1 Lithuania/Gibraltar* vs Liechtenstein (18:00)

Monday 9 September
A2 France vs Belgium
A2 Israel vs Italy
B3 Norway vs Austria
B3 Slovenia vs Kazakhstan
B4 Montenegro vs Wales
B4 Türkiye vs Iceland
C2 Cyprus vs Kosovo
C2 Romania vs Lithuania/Gibraltar*

Tuesday 10 September
A3 Hungary vs Bosnia and Herzegovina
A3 Netherlands vs Germany
B1 Albania vs Georgia
B1 Czechia vs Ukraine
B2 England vs Finland
B2 Republic of Ireland vs Greece
C4 Latvia vs Faroe Islands
C4 North Macedonia vs Armenia
D2 Andorra vs Malta

Matchday 3

Thursday 10 October
A2 Israel vs France
A2 Italy vs Belgium
B2 England vs Greece
B2 Finland vs Republic of Ireland
B3 Austria vs Kazakhstan
B3 Norway vs Slovenia
C4 Faroe Islands vs Armenia
C4 Latvia vs North Macedonia
D1 Lithuania/Gibraltar* vs San Marino
D2 Moldova vs Andorra

Friday 11 October
A3 Bosnia and Herzegovina vs Germany
A3 Hungary vs Netherlands
B1 Czechia vs Albania
B1 Ukraine vs Georgia
B4 Iceland vs Wales
B4 Türkiye vs Montenegro
C1 Estonia vs Azerbaijan
C1 Slovakia vs Sweden

Saturday 12 October
A1 Croatia vs Scotland (18:00)
A1 Poland vs Portugal
A4 Serbia vs Switzerland
A4 Spain vs Denmark
C2 Lithuania/Gibraltar* vs Kosovo (15:00)
C2 Cyprus vs Romania
C3 Bulgaria vs Luxembourg (18:00)
C3 Belarus vs Northern Ireland

Matchday 4

Sunday 13 October
B2 Finland vs England (18:00)
B2 Greece vs Republic of Ireland
B3 Kazakhstan vs Slovenia (15:00)
B3 Austria vs Norway
C4 Armenia vs North Macedonia (18:00)
C4 Faroe Islands vs Latvia
D1 Liechtenstein vs Lithuania/Gibraltar* (18:00)
D2 Malta vs Moldova (18:00)

Monday 14 October
A2 Belgium vs France
A2 Italy vs Israel
A3 Bosnia and Herzegovina vs Hungary
A3 Germany vs Netherlands
B1 Georgia vs Albania (18:00)
B1 Ukraine vs Czechia
B4 Iceland vs Türkiye
B4 Wales vs Montenegro
C1 Azerbaijan vs Slovakia (18:00)
C1 Estonia vs Sweden

Tuesday 15 October
A1 Poland vs Croatia
A1 Scotland vs Portugal
A4 Spain vs Serbia
A4 Switzerland vs Denmark
C2 Kosovo vs Cyprus
C2 Lithuania/Gibraltar* vs Romania
C3 Belarus vs Luxembourg
C3 Northern Ireland vs Bulgaria

Matchday 5

Thursday 14 November
A2 Belgium vs Italy
A2 France vs Israel
B2 Greece vs England
B2 Republic of Ireland vs Finland
B3 Kazakhstan vs Austria (16:00)
B3 Slovenia vs Norway
C4 Armenia vs Faroe Islands (18:00)
C4 North Macedonia vs Latvia

Friday 15 November
A1 Portugal vs Poland
A1 Scotland vs Croatia
A4 Denmark vs Spain
A4 Switzerland vs Serbia
C2 Cyprus vs Lithuania/Gibraltar*
C2 Romania vs Kosovo
C3 Luxembourg vs Bulgaria
C3 Northern Ireland vs Belarus
D1 San Marino vs Lithuania/Gibraltar*

Saturday 16 November
A3 Germany vs Bosnia and Herzegovina
A3 Netherlands vs Hungary
B1 Georgia vs Ukraine (18:00)
B1 Albania vs Czechia
B4 Montenegro vs Iceland (18:00)
B4 Türkiye vs Wales (18:00)
C1 Azerbaijan vs Estonia (15:00)
C1 Sweden vs Slovakia
D2 Andorra vs Moldova (18:00)

Matchday 6

Sunday 17 November
A2 Israel vs Belgium
A2 Italy vs France
B2 England vs Republic of Ireland (18:00)
B2 Finland vs Greece (18:00)
B3 Austria vs Slovenia (18:00)
B3 Norway vs Kazakhstan (18:00)
C4 Latvia vs Armenia (15:00)
C4 North Macedonia vs Faroe Islands (15:00)

Monday 18 November
A1 Croatia vs Portugal
A1 Poland vs Scotland
A4 Serbia vs Denmark
A4 Spain vs Switzerland
C2 Kosovo vs Lithuania/Gibraltar*
C2 Romania vs Cyprus
C3 Bulgaria vs Belarus
C3 Luxembourg vs Northern Ireland
D1 Liechtenstein vs San Marino

Tuesday 19 November
A3 Bosnia and Herzegovina vs Netherlands
A3 Hungary vs Germany
B1 Albania vs Ukraine
B1 Czechia vs Georgia
B4 Montenegro vs Türkiye
B4 Wales vs Iceland
C1 Slovakia vs Estonia
C1 Sweden vs Azerbaijan
D2 Malta vs Andorra

*To be determined following the 2022/23 play-outs in March 2024

What's next?

Knockout round play-off draw: November 2024
Knockout round play-offs: 20–25 March 2025
League A quarter-finals: 20–25 March 2025
Final tournament: 4–8 June 2025