UEFA.com works better on other browsers
For the best possible experience, we recommend using
Chrome
,
Firefox
or
Microsoft Edge
.
Skip to main content
UEFA Champions League
Favourite team
Featured
2023/24
2022/23
2021/22
2020/21
2019/20
2018/19
2017/18
2016/17
2015/16
2014/15
2013/14
2012/13
2011/12
2010/11
2009/10
2008/09
2007/08
2006/07
2005/06
2004/05
2003/04
2002/03
2001/02
2000/01
1999/00
1998/99
1997/98
1996/97
1995/96
1994/95
1993/94
1992/93
1991/92
1990/91
1989/90
1988/89
1987/88
1986/87
1985/86
1984/85
1983/84
1982/83
1981/82
1980/81
1979/80
1978/79
1977/78
1976/77
1975/76
1974/75
1973/74
1972/73
1971/72
1970/71
1969/70
1968/69
1967/68
1966/67
1965/66
1964/65
1963/64
1962/63
1961/62
1960/61
1959/60
1958/59
1957/58
1956/57
1955/56
View all
All seasons
2023/24
2022/23
2021/22
2020/21
2019/20
2018/19
2017/18
2016/17
2015/16
2014/15
2013/14
2012/13
2011/12
2010/11
2009/10
2008/09
2007/08
2006/07
2005/06
2004/05
2003/04
2002/03
2001/02
2000/01
1999/00
1998/99
1997/98
1996/97
1995/96
1994/95
1993/94
1992/93
1991/92
1990/91
1989/90
1988/89
1987/88
1986/87
1985/86
1984/85
1983/84
1982/83
1981/82
1980/81
1979/80
1978/79
1977/78
1976/77
1975/76
1974/75
1973/74
1972/73
1971/72
1970/71
1969/70
1968/69
1967/68
1966/67
1965/66
1964/65
1963/64
1962/63
1961/62
1960/61
1959/60
1958/59
1957/58
1956/57
1955/56
1998/99 Season
Winners
Man United
Solskjær answers Manchester United's prayers
Overview
Matches
Groups
Stats
Clubs
Clubs - 1998/99 Season
Final
Bayern
(GER)
Man United
(ENG)
Semi-finals
Dynamo Kyiv
(UKR)
Juventus
(ITA)
Quarter-finals
Inter
(ITA)
Kaiserslautern
(GER)
Olympiacos
(GRE)
Real Madrid
(ESP)
Group stage
Ajax
(NED)
Arsenal
(ENG)
Athletic Club
(ESP)
Barcelona
(ESP)
Benfica
(POR)
Brøndby
(DEN)
Dinamo Zagreb
(CRO)
FC Porto
(POR)
Galatasaray
(TUR)
HJK
(FIN)
Lens
(FRA)
Panathinaikos
(GRE)
PSV
(NED)
Rosenborg
(NOR)
Spartak Moskva
(RUS)
Sturm Graz
(AUT)
Second qualifying round
Anorthosis
(CYP)
Beitar Jerusalem
(ISR)
Celtic
(SCO)
Club Brugge
(BEL)
Dinamo Tbilisi
(GEO)
FCSB
(ROU)
FK Obilic
(SRB)
Grasshoppers
(SUI)
Košice
(SVK)
Litex
(BUL)
ŁKS
(POL)
Maribor
(SVN)
Metz
(FRA)
Skonto
(LVA)
Sparta Praha
(CZE)
Újpest
(HUN)
First qualifying round
B36 Tórshavn
(FRO)
Barry
(WAL)
Cliftonville
(NIR)
Dinamo Minsk
(BLR)
Flora Tallinn
(EST)
Halmstad
(SWE)
ÍBV
(ISL)
Jeunesse Esch
(LUX)
Käpäz
(AZE)
Kareda
(LTU)
Sileks
(MKD)
St Patrick's
(IRL)
Valletta
(MLT)
Vllaznia
(ALB)
Yerevan
(ARM)
Zimbru
(MDA)
Top